>>>Produktivní stoper<<< Holzman dvěma góly pomohl k vítězství

21.04.2012 16:36

Union měl za sebou dva velmi dobré zápasy. Poté, co jsme zvládli výborně utkání s prvními Neratovicemi, jsme parádním obratem ve druhé půli porazili v derby Brandýs-Boleslav. Na jaře se zatím vyjma prvního utkání v Rakovníku můžeme pochlubit vynikající produktivitou. Vzhledem k tomu, že program tohoto kola obsahuje vedle dalších zápasů také zápas mezi Neratovicemi a Kosmonosy se můžeme v případě tak trochu očekávané výhry Neratovic a tak trochu očekávané výhry našeho týmu dotáhnout právě na tým Kosmonos (resp. ho předběhnout v tabulce díky lepšímu skóre) se ztrátou 5 bodů na Brandýs-Boleslav za předpokladu, že Brandýs-Boleslav tak trochu očekávaně porazí poslední Velký Borek. Nyní už ale k zápasu, který se hrál kvůli přeložení v sobotu (v neděli se koná Lázeňský běh, který pořádá náš trenér Kain) a kvůli kolizi se zápasem A-týmu na Městském stadionu. Říká se, že se vítězná sestava nemění. Přesto se však se sestavou trošku míchalo a to ve středních řadách. Skuhravý na defenzivní záloze, Dozorec ofenzivní, v útoku vedle Dobšoviče Dosoudil. V prvním poločase si tak Holzman svůj "sen" zahrát si v útoku nesplnil.

Hned od začátku jsme diktovali tempo hry. Poměrně brzy jsme vstřelili první branku, kterou zaznamenal Holzman po rohovém kopu. Tento gól měl naši hru uklidnit, mohli jsme se lépe soustředit na svoji kombinační hru. Bohužel se nám to úplně nedařilo a v naší hře se objevovala spousta chyb v rozehrávce, které ale nebyly nijak vážné především proto, že jich soupeř nedokázal využít ani nějakým lehkým pohrožením. Nejvýraznější šancí soupeře byl pokus o lob po chybě Szaba, ale lob nepřekonal výšku 1,5 metru. Druhou branku našeho týmu přidal Dozorec a pak už byl "celkem klid." Hosté se příliš neprosazovali a my jsme měli na všechno spoustu času. Hodně střeleckých pokusů zaznamenal Skuhravý, avšak jen minimum skončilo v prostoru mezi tyčemi. Obrovská šance nastala, když Holzman, který přijmul míč od hostujících hráčů, předal přihrávkou Skuhravému, ten vyslal výborný míč Václavíkovi. Mezitím Holzman téměř přes celé hřiště sprintoval a nabíhal na následný Václavíkův centr. Z mého pohledu bylo přesně vidět, jak se mu míč snáší přesně na hlavu a Matouš má tak namířeno ke druhému dnešnímu zásahu. Jenže kousek před ním mu šanci ukradl Dobšovič, jenž hlavičkoval cca metr nad. Tolik tedy první půle.

Ve druhém poločase bylo hlavně důležité nepřestat hrát. Ponaučení máme už ze zápasu proti Kutné Hoře a koneckonců nemusíme chodit ani tak daleko. Minulý týden jsme jasně viděli příklad na Brandýsu, který na nekoncetrovanost ve druhé půli doplatil ztrátou bodů. Naštěstí jsme soupeře opravdu k ničemu nepustili a vše jsme si pohlídali. Třetí gól přidal Štěrba, který prodloužil sérii vstřelených gólů na tři zápasy. Poté se trošku promíchala sestava. Do hry šel Goll. V sestavě se udělalo několik posunů a jedním z nich byl i přesun Holzmana do útoku! Ten se trenérovi za tento tah odvděčil svým druhým zásahem v zápase. 4:0 už dovedlo náš tým k tomu, aby polevil. Ani to ale neznamenalo, že přijdou nějaké šance hostí. Ti se ale přecejen prosadili a to pár minut před koncem.

Fotogalerie na RAJČE.NET.

Zápas jsme v pohodě zvládli a příští týden nás čeká druhé utkání doma v řadě. Tentokrát již na stadion U hájku přijede Tatran Sedlčany.

Před komentářem samotného zápasu byla ke čtení nabídnuta úvaha na téma: Jak může vypadat tabulka, respektive její horní část po tomto kole. Pro tuto úvahu důležité výsledky jsou známé. Union tedy, jak víte, porazil Lysou 4:1. Neratovice vyhráli v Kosmonosech nejtěsnějším rozdílem - tedy 1:0. Brandýs zvítězil na pohled utrápěným výsledkem nad Velkým Borkem - 4:3. Čelo tabulky vypadá nyní následovně.